Mgr. Roman Žákovský

Mgr. Roman Žákovský

Business Mentor & Consultant & Trainer

Můj přístup:

Absolvoval jsem spoustu různých tréninků s externími konzultanty, takže dobře chápu averzi lidí k opakování ohraných pouček. Má cesta je praktikovat ,,no bullshit” přístup, kdy to, co někomu radím, musí být praktické, okamžitě použitelné, orientované na dosažení požadovaných výsledků a očištěné od zbytečné omáčky, která je ztrátou času pro obě strany.“

Po studiích v USA a Španělsku a absolvování Právnické fakulty jsem přes 3 roky působil jako právník v mezinárodní advokátní kanceláři Allen & Overy. Zaměřoval jsme se zejména na poradenství v oblasti kapitálového trhu a derivátových transakcí.

Business mě ale nakonec lákal více než právo a tak jsem začal pracovat v UK v rámci londýnské pobočky české firmy LASVIT. Zde jsem se postupně vypracoval do vedoucí pozice Managing Director UK & West Africa. Během mého působení v LASVITu jsem mimo UK nastartoval i trh v Nigérii a absolvoval stáže v Dubaji a Singapuru.

Po téměř 7 letech v Londýně jsem se vrátil zpátky do Prahy a začal pomáhat firmám s jejich zahraniční expanzí, business developmentem a interní & externí komunikací.

Zajímám se o nové technologie a jsem investorem do řady firem z oblasti IT.

Mimo VDS Training & Development, působím také jako lektor a business mentor v ImpactHub, CzechCrunch Shine a Femme Palette.